
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
Stock: 7713
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06874
Ext.Price$0.06874
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06874 | $0.06874 |
| 10 | $0.03437 | $0.34370 |
| 50 | $0.03041 | $1.52050 |
| 100 | $0.02690 | $2.69000 |
| 500 | $0.02380 | $11.90000 |
| 1000 | $0.02105 | $21.05000 |
| 3000 | $0.01939 | $58.17000 |
| 5000 | $0.01786 | $89.30000 |
| 10000 | $0.01646 | $164.60000 |
